СТРУКТУРА БІБЛІОТЕКИ: Абонементи, Читальні зали, Внутрішні допоміжні відділи, Фонди, Адміністрація.
Абонементи:
Абонемент наукової літератури - голов.корпус, ауд.104, зав.відділом Панкова Тетяна Вікторівна (Сектор пропаганди літератури і культури, відповідальна головний бібліотекар Чуєнкова Тетяна Дмитрівна; Група МБА (міжбібліотечний абонемент), відповідальна Рокоман Наталія Миколаївна.)
Абонемент навчальної літератури - голов.корпус, ауд.107, 107а, зав.відділом Кудіна Маргарита Віталіївна (Сектор запису читачів у бібліотеку; Сектор обслуговування студентів молодших курсів; Сектор обслуговування студентів старших курсів)
Абонемент художньої літератури - 4 корпус, фізичний факультет, ауд.106, зав.відділом Карташова Наталія Миколаївна (Сектор відкритого доступу).
Режим роботи абонементів: Щодня з 8.30 до 17.00, без перерви; субота, неділя - вихідні дні; Останній день місяця - санітарний;  Влітку: (з 1.07 по 1.09) з 9.00 до 17.00, субота, неділя - вихідні
Читальні зали:
Читальний зал №1 іноземної літератури (голов.корпус, ауд.103, телефон 2901)
Читальний зал №2 гуманітарних наук (історичний факультет, ауд.46, телефон 2905)
Читальний зал №3 авторефератів і дисертацій (фізичний факультет, ауд.106, телефон 2916 )
Читальний зал №4 періодичних видань (філологічний факультет, ауд.19, телефон 2895)
Читальний зал №5 Мультімедіацентру (історичний факультет, ауд.11, телефон)
Читальний зал №6 біологічних наук (біологічний факультет, ауд.413, телефон 2917)
Читальний зал №7 юридичних наук (юридичний факультет, ауд.101, телефон 2915)
Зал каталогів і електронної інформації (голов.корпус, ауд.104а, телефон 2903), вебдоступ До Ваших послуг доступ у мережу Інтернет та різноманітні БД: Електронний каталог та картотеки, електронне файлосховище, інформаційні ресурси онлайн, електронні видання.

Зал довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування (голов.корпус, вхід через Читальний зал №1, ауд.103, телефон 2902)

Режим роботи читальних залів: Щодня з 8.30 до 17.00. Субота, неділя - вихідні дні; Останній день місяця - санітарний; Влітку (з 1.07 по 1.09) – не працюють, крім Зала каталогів та Зала довідково-бібліографічного обслуговування.
Внутрішні допоміжні відділи бібліотеки:
Відділ комплектування літератури і періодики (голов.корпус, ауд.110, 302-07-79, зав.відділом Чернякова Катерина Семенівна)
Відділ наукової обробки фондів і організації каталогів (голов.корпус, ауд.109, зав.відділом Тамбовцева Ірина Олегівна)
Відділ довідково-бібліографічної і інформаційної роботи (голов.корпус, ауд.102а, зав.відділом Швакіна Олена Віталіївна)
Відділ центрального книгосховища (голов.корпус, ауд.104б, зав.відділом Балакіна Алла Олександрівна)
Відділ інноваційних бібліотечних технологій (голов.корпус, ауд.108, ICQ 118973147, зав.відділом Аленовська Ольга Володимирівна)
Відділ науково-методичної роботи (голов.корпус, ауд.114, 302-92-48, зав.відділом Сидорова Олена Олегівна), Кабінет підвищення кваліфікації бібліотекарів (голов.корпус, ауд.111)

Режим роботи відділів: Щодня з 8.00 до 17.00, перерва з 12 до 12.36; вихідні - субота, неділя


Фонди бібліотеки (основний і підсобні)

ЦХ1 - Фонд Центрального книгосховища (ЦКХ, голов.корпус, ауд.104б)
ЦХ2 - Страховий фонд навчальної літератури (ЦКХ, голов.корпус, ауд.104б)
ЦХ3 - Фонд рідкісних і коштовних видань, 3 кімната (ЦКХ, голов.корпус, ауд.104б)
ЦХ4 - Фонд неопублікованих матеріалів: автореферати, дисертації, ЗПНР (ЦКХ, голов.корпус, ауд.104б)
ЦХ5 - Фонд мультімедійних видань (ЦКХ, голов.корпус, ауд.104б)
ЦХ0 - Попередня обробка видань: книги недоступні для видачі
кнопка ФЭИ - Фонд електронних видань (файлосховище у локальної мережі ДонНУ)
АНЛ - Абонемент наукової літератури (голов.корпус, ауд. 104)
АУЛ - Абонемент навчальної літератури (голов.корпус, ауд. 107)
АХЛ - Абонемент художньої літератури ( фізичний ф-т, корпус №4, ауд. 106)
СБО - Фонд відділу довідково-бібліографічної роботи (голов.корпус, ауд. 102)
ОНОФОК - фонд відділу наукової обробки фондів та організації каталогів (голов.корпус, ауд. 109)
ОИБТ - фонд відділу іноваційних бібліотечних технологій (голов.корпус, ауд. 108)
СКИ - фонд сектору комп`ютерної інформації (голов.корпус, ауд. 104а, Зал каталогів)
Админ - Адміністрація бібліотеки (голов.корпус, ауд.112)
Чз1 - Читальний зал іноземної літератури (голов.корпус, ауд.103)
Чз2 - Читальний зал гуманітарних наук (історичний факультет, корпус №2, ауд. 46)
Чз3 - Читальний зал авторефератів і дисертацій (фізичний факультет, корпус №4, ауд.106)
Чз4 - Читальний зал періодичних видань (філологічний факультет, корпус №1, ауд.19)
Чз5 - Читальний зал Мультімедіацентру (історичний факультет, корпус №2, ауд. 11)
Чз6 - Читальний зал біологічних наук (біологічний факультет, корпус №10, ауд.413)
Чз7 - Читальний зал юридичних наук (юридичний факультет, корпус №11 ауд. 224)
Каб1 - Кабінет філософії (голов.корпус, ауд 509)
Каб2 - Кабінет іноземних мов (голов.корпус, ауд.903)
Каб3 - Кабінет методики математики (голов.корпус, ауд.505)
Каб4 - Кабінет конституційного і міжнародного права ( економіко-правовий факультет, корпус №11, ул. Ватутина, 1а)
Каб5 - Кабінет інформатики (голов.корпус, ауд. 605)
Каб6 - Кабінет обліково-фінансового факультету (обліково-фінансовий факультет, корпус № 8, ауд.105, ул. Челюскинцев, 198а)
Каб7 - Центр інформаційних комп`ютерних технологій (історичний факультет, корпус № 2, ауд. 3, колишній ОЦ)
Каб12 - Науково-дослідна група НДЧ "Археологія" (історичний факультет, корпус №2,
Каб13 - Кабінет економічного факультету, корпус №7 (економічний факультет, корпус №7, вул. Челюскинців, 186, 1-й поверх)
Каб14 - Кабінет економічного факультету, корпус №5 (економічний факультет, корпус №5, вул. Челюскинців, 189в )
Каб15 - Кабінет підвищення кваліфікації бібліотекарів (голов.корпус, ауд. 111)
Центр1 - Маріупольський навчально-консультаційний центр (
Центр2 - Горлівський навчально-консультаційний центр (
Центр3 - Єнакіівський навчально-консультаційний центр (
Центр4 - Костянтинівський навчально-консультаційний центр (
ДСП - Документи для службового використання (тільки по спец.дозволах)
Адміністрація:

Директор: Савчук Світлана Михайлівна (голов.корпус, ауд.112, 302-07-08, donnu.library@mail.ru)

Заст. директора: Махно Ірина Василівна (голов.корпус, ауд.111, 305-23-78)

Голова профбюро: Швакіна Олена Віталіївна (голов.корпус, ауд.102, 302-92-79)